Лиляна Павлова ще заеме мястото на Росен Плевнелиев

Лиляна Павлова е новият министър на регионалното развитие и благоустройството, съобщиха от министерството. Тя ще поеме поста от Росен Плевнелиев, чиято оставка беше приета във връзка с кандидатирането му за президент в предстоящите избори.

До момента Павлова беше заместник-министър в Министерството на регионалното развитие и благоустройството (МРРБ) при настоящето правителство.

Според премиера Бойко Борисов, Лиляна Павлова е с „много добра репутация и в Брюксел”, като той подчерта, че е доволен от работата й до момента.

Павлова е родена през 1977 г. Завършила е бакалавърска степен по „Международни икономически отношения” в УНСС и магистратура „Публична администрация и европейска интеграция” във Варненски свободен университет „Черноризец Храбър”. Има следдипломна квалификация "Право" в ИСК при УНСС. През периода 2002 – 2009 г. е работила като началник отдел на дирекция „Национален фонд” в Министерството на финансите. Заеманата длъжност касае финансово управление, контрол и сертификация на средствата от ЕС.

Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *